4 Sposoby na Obcowanie ze Sztuką Które Odmienią Twoje Życie

Kilka ulubionych obrazów ma siłę, aby odmienić Twoje życie, nie tylko Twoje ściany.

Masz swoje ulubione obrazy i zdjęcia? Chcesz na nie patrzeć? Lubisz ten przypływ energii? Przyspieszone bicie serca? I o to w tym wszystkim chodzi! Psychiczny zachwyt ma ogromną fizyczną moc i terapeutyczną siłę. Wystawiając się codziennie na wrażenia estetyczne, jakie fundują nam dzieła sztuki, ładujemy swoje akumulatory dobrą, świeżą energią. Nie wszystkim podoba się to samo, ale to nie jest ważne. Chodzi o czystą przyjemność oglądania. Otaczając się sztuką, która Twoim zdaniem jest piękna, możesz… pożyć dłużej i przyjemniej! To już naukowo potwierdzony fakt!

Reprodukcje Obrazy Claude'a Moneta

Obrazy Claude’a Moneta

1. Sztuka pozwala uciec od dnia codziennego

Następnym razem, kiedy będziesz miał/a dosyć szarej prozy, sięgnij po obrazy, które Cię odstresują i wyciszą. Taką moc posiadają np. impresjoniści. Claude Monet i jego ogrody różane, zachody słońca, czy  lilie wodne w wielobarwnych odsłonach. William Turner, który „…żywioły miał na skinienie”. Jego obrazy porażają świetlistymi pejzażami w niebiańskich kolorach, to wprost inny wymiar… daj się porwać.

Obrazy Williama Turnera

2. Sztuka to sprawdzona medycyna

Obcowanie ze sztuką leczy – potwierdzają badania medyczne. W rezultacie kontaktu z pięknem sztuki, w Twoim organizmie dochodzi do korzystnych zmian, spada poziom kortyzolu – hormonu stresu, zaczynasz czuć się lepiej. Fakt ten otworzył ogromne możliwości wspomagania kuracji przy depresji, chronicznym zmęczeniu, chorobie Alzheimera i wielu innych cierpieniach. Zatem jeśli chcesz zmienić swoje samopoczucie na lepsze, obcuj ze sztuką, kontempluj i doznawaj pięknych uniesień, niech poziom dopaminy rośnie, a z nim poczucie przyjemności i chęć do działania!

3. Sztuka otwiera Twoje serce i karmi zmysły

Człowiek tworzy sztukę, sztuka tworzy człowieka, kształtując jego umysł. Twój mózg to bardzo czułe narzędzie. Poprzez kontakt z pięknem arcydzieł stymulujesz i karmisz swoje zmysły,  przenosisz się do innego świata i odczuwasz radość, a zadowolony człowiek żyje lepiej. Kontakt ze sztuką rozwija Twoją zdolność estetycznej refleksji, uczy krytycznego spojrzenia, otwiera Cię na wrażliwość drugiej osoby, uczy empatii i tolerancji.

4. Sztuka podnosi efektywność działań

Jak wygląda Twoje miejsce pracy? Aranżując je pomyśl o sile przemiany, jaką posiada sztuka. Niecodzienne połączenie przestrzeni biurowej z malarstwem, czy fotografią będzie inspirować, pobudzi kreatywność i zwiększy efektywność pracy. Twoje ulubione obrazy wniosą życie i dynamikę do codzienności biurowej. No i kolor! Odegra zasadniczą rolę, czerwony i żółty wydobędzie spontaniczność i energię, tony zielone i błękity sprzyjać będą koncentracji i uwadze.

Obrazy Franza Marca

W 2017 odkryj dla siebie samego/samej ogromną siłę przemiany ukrytą w sztuce, to naprawdę działa!

Zrób sobie przerwę i …

Pooglądaj dzieła malarzy DCN Gallery

… Życzę Ci zdrowia i wielu pięknych uniesień 🙂

16 komentarzy

 1. Wszystko to prawda. Macie rację. Dla mnie takie dodatki w domu to czysta forma relaksu 😀

 2. Jak zwykle w punkt. Dziękuję za kolejny wpis

  • Cieszymy się bardzo i pozdrawiamy:)

 3. Prawda. Mam reprodukcje – uwielbiam je od lat. Są ponadczasowe i chyba nigdy mi się nie znudzą.

  • Ja mam tylko jedną, ale to chyba i tak nieźle. jest w rozmiarze XXL i w sumie to jest największą ozdobą mojego mieszkania.

 4. To prawda. Ja sama nie wyobrażam sobie mojego domu bez obrazów. Nadają odpowiedni klimat, przytulność. Nie jest katalogowo, czuć, że te wnętrza „żyją”. Najbardziej lubię reproduckję, ale to oczywiście rzecz gustu. Na 100% obrazy na płótnie wygrywają z plakatami i tanimi grafikami.

 5. Jestem własnie na etapie urządzania nowego mieszkania i dodatkami na pewno będzie Wasze obrazy. Zakochałam się!

 6. Obrazy Marca są idealnie w moim stylu. Uwielbiam malowane ołówkiem, graficzne. Świetne są. Podziwiam zmysł i talent tego artysty

  • Mam kilka i potwierdzam, że mają wyjątkowy styl 😀

 7. Gdzie znajdę Wenecję Turnera? Piękna reprodukcja.

  • Zerknij w jego kolekcję. DCN Gallery udostępnia je w swoim sklepie online 🙂

 8. Piękne propozycje. Trafiłam do Was przypadkiem, ale na pewno zostanę na dłużej 🙂

  • Cieszymy się bardzo, dziękujemy:)

  • Cieszymy się bardzo i serdecznie witamy:)

 9. Czy istnieje możliwość pomocy w kwestii wyboru odpowiednich wzorów? Mogłabym podesłać zdjęcia wnętrz domu 🙂 Bardzo byście mi pomogli, bo nie wiem na co się zdecydować

  • Chętnie pomożemy, proszę podesłać

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
POWRÓT DO SKLEPU