Co kupić na parapetówkę – co jest modne?

Na parapetówkę, czyli imprezę w świeżo kupionym mieszkaniu, nie wypada przyjść z pustymi rękami. Co podarować na parapetówkę, aby prezent był niesztampowy, przypadł do gustu, a do tego się przydał? Jeśli szczęśliwy właściciel mieszkania nie określił dokładnie swoich potrzeb, pozytywnym zaskoczeniem będzie reprodukcja, obraz na płótnie albo plakat – oryginalne i niezastąpione elementy aranżacji każdego nowoczesnego wnętrza.

Motywy egzotyczne – flamingi

Do mody powróciły  motywy egzotyczne, a z nimi kolorowe flamingi. Reprodukcje przedstawiające oryginalne ptaki są chętnie wybierane jako obrazy do salonu albo obrazy do sypialni. Stanowią barwny akcent ożywiający minimalistyczne wnętrza w stylu skandynawskim. Dodają energii białym ścianom, wprowadzając dokładnie tyle koloru i charakteru, ile potrzeba w stonowanej przestrzeni. Obrazy drukowane na płótnie z wizerunkiem flaminga nie muszą być zawsze w kolorze różowym. Możemy sprezentować znajomym reprodukcje obrazów z flamingami niebieskimi, żółtymi lub szarymi, niewątpliwie wszystkie tchną nowe życie i dodadzą energii nowoczesnej przestrzeni.

FLAMINGO – #50903906

Nowoczesne wydruki dla wielbiciela kolarstwa

Jeśli dobrze znamy upodobania i styl życia właściciela mieszkania, do którego wybieramy się na parapetówkę, idealnym prezentem będzie malarstwo do nich nawiązujące. Dla wielbiciela dwóch kółek, popularnego dziś bardzo środka codziennego transportu, sprawdzi się wydrukowany w dużym formacie plakat z motywem rowerowym. Dylemat pod tytułem co powiesić na ścianę w przedpokoju – zostanie rozwiązany, a oryginalna grafika w stylu vintage z pewnością zaskoczy i ucieszy. Plakaty i obrazy drukowane na płótnie odmienią mało inspirujące i pozbawione charakteru miejsca w prawdziwie designerskie zakątki.

RETRO ILLUSTRATION BICYCLE – #49081266

Reprodukcje mistrzów malarstwa w salonie

Główną przestrzenią, w której tętni życie rodziny jest salon. Pełni on ważną funkcję reprezentacyjną, gdy przyjmujemy w nim gości i wypoczynkową, kiedy spędzamy tu chwile z rodziną i najbliższymi. Dlatego sporo czasu poświęcamy zastanawiając się, jak urządzić salon, jak stworzyć miejsce z charakterem, które będzie sprzyjało spotkaniom. Rozważmy koniecznie reprodukcje znanych dzieł wielkich mistrzów albo malarstwo współczesne. To sprawdzony i niedrogi sposób na elegancką i inspirującą przestrzeń. Odpowiednio dobrane reprodukcje obrazów na płótnie obudzą wnętrze i poprzez nowy kolor nadadzą mu wyjątkową świeżość. Tą natychmiastową i spektakularną odmianą dzięki sztuce będą zachwyceni wszyscy domownicy i goście.

Motywy z Boscha – dla miłośnika alegorii

Warto otaczać się sztuką, czy to w formie reprodukcji, obrazów drukowanych na płótnie, czy plakatów. Sztuka ma coś do powiedzenia, a poprzez przebywanie z nią, zmieniamy się my i zmienia się nasze patrzenie na świat. Pamiętajmy o tym wybierając prezent na parapetówkę. Jeśli właściciel mieszkania lubi malarstwo i akurat obrazy Boscha, uszczęśliwisz go obrazem do salonu, fragmentem słynnego tryptyku: „Ogród rozkoszy ziemskich”. Obraz przyciągnie spojrzenia i zapoczątkuje interesujący dialog między „starym” a „nowym”. Dzięki odrobinie tradycji salon zyska wyjątkowy, indywidualny charakter.

OGRÓD ROZKOSZY – HIERONIM BOSCH – #wf432

Kolorowe abstrakcje – wyrafinowany detal aranżacji

Ciekawym motywem na ściany są obrazy nowoczesne, kolorowe barwne abstrakcje. Przyciągające wzrok kompozycje linii, barwnych plam, figur geometrycznych i brył  sprawdzają się doskonale w nowoczesnych wnętrzach. Wybierając na prezent reprodukcję obrazu jednego z najważniejszych przedstawicieli abstrakcjonizmu – Wassilego Kandinsky’ego – sprawimy prawdziwą przyjemność znawcy malarstwa nowoczesnego. Śmiałe abstrakcje to genialny pomysł na niedrogi prezent na parapetówkę i świetny sposób na wprowadzenie ożywczego kontrastu w powściągliwą przestrzeń nowego mieszkania. Wydruk na płótnie stworzy w salonie prawdziwy punkt centralny, skupi spojrzenia gości i stanie się inspiracją do ciekawych rozmów.

WARIACJA – WIOSNA – SZCZĘŚCIE – SŁOŃCE – ALEKSIEJ JAWLENSKY – #wf2161

 

1 Komentarz

  1. Właśnie fajnie w sumie dostać na parapetówkę taki obraz, a kosztuje on przecież trochę pieniędzy!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
POWRÓT DO SKLEPU