Dlaczego Tylko Niektórzy Będą Mieli Oryginalnie Udekorowany Dom?

Motywy roślinne we wnętrzach to genialny trend 2017. Wzory kwiatów na butach, tekstyliach, ścianach, tapetach, obrazach… kwitnące ogrody, kolorowe bukiety, zielone pnącza, trawy i liście… zieleń zrewolucjonizowała nasze szafy i nasze wnętrza, odmieniła salony. 

Prawdziwa eksplozja energii!

Dobrze, zatem pokażemy Ci coś wyjątkowego. Malmaison – tu urzeknie Cię przepiękna roślinność, odnajdziesz klimat czarodziejskiego ogrodu i poczujesz nastrój odległych czasów. Egzotyczne kaktusy, róże wszelakiej barwy, okazałe dalie, lilie i piwonie… 280 gatunków, wszystkie spod pędzla Pierre-Joseph Redouté – kwitnące, barwne, soczyste, wyjątkowo żywe obrazy.

 

Pałac Malmaison, niedaleko Paryża

Był kiedyś letnią rezydencją cesarza Napoleona i Józefiny Bonaparte. To tu francuska cesarzowa stworzyła najwspanialsze rosarium, z 250 gatunkami róż z całego świata. Belgijski artysta Pierre-Joseph Redouté (1759 – 1840), nazywany przez współczesnych „Raphael des fleurs” na prośbę Józefiny, opisał kwiaty i krzewy z ogrodu Malmaison. Pozostawił ponad 2100 tablic, przestawiających 1800 gatunków roślin – niewyczerpane źródło inspiracji dla projektantów porcelany i tekstyliów.  Pierre-Joseph Redouté zrobił prawdziwe zamieszanie wokół ukochanych kwiatów Józefiny, wprowadzając tym samym motyw róży na salony, do sztuk pięknych i użytkowych.

Obraz na płótnie ‚Reine Claude franche’ – Pierre-Joseph Redouté

Ogród Malmaison – inspiracją dla DCN Gallery

Dla naszych fototapet, plakatów i obrazów. Mamy 280 motywów kwiatów i owoców mistrza Pierre-Joseph Redouté – niezwykle inspirujących, przepięknych na płótnie, na szlachetnym papierze plakatowym, jako fototapeta do salonu, sypialni, kuchni i hallu. Wzory kwiatów wniosą dużo świeżej energii do Twojego domu i dużo dobrego humoru. Są nowoczesne i aktualne cały rok. Ucieszą oczy drukowane na płótnie bukiety, magnolie, róże i renklody. Przyciągnie spojrzenia tapeta z krzewami damasceńskich róż czy minimalistyczny plakat z okazałą figą. Wnętrza z akcentami florystycznymi dobrze wyglądają, a przy tym pozytywnie na nas oddziałują i to jest kolejny argument, dlaczego warto pomyśleć o przyrodniczych aranżacjach. Zieleń dobrze kontrastuje z drewnem  stylu Mid-Century i skandynawskim wnętrzem w bieli czy szarości. Dla zwolenników tradycyjnego, polskiego dizajnu, wzory liści, traw i pnączy będą nowoczesnym i atrakcyjnym cenowo akcentem.

Oto 280 motywów roślinnych z XIX w. od mistrza Pierre-Joseph Redouté.

Fototapeta ‚Sulfur rose’ – Pierre-Joseph Redouté

Fototapeta ‚Asparagus asparagoides’ – Pierre-Joseph Redouté

Obraz na płótnie ‚Fig’ – Pierre-Joseph Redouté

Obraz na płótnie ‚Cup and saucer vine’ – Pierre-Joseph Redouté

Obraz na płótnie ‚Bitter orange’ – Pierre-Joseph Redouté

Obraz na płótnie ‚Chrysanthemum carinatum’ – Pierre-Joseph Redouté

Inspiruj się naturą z ogrodów Malmaison, wybieraj i zmieniaj swoje wnętrza z DCN Gallery!

12 komentarzy

 1. Green spring, kapitalne motywy! Szukałam wszędzie, znalazłam u was:)
  Dziękuję DCN Gallery!

  • Cieszymy się bardzo:) Miło nam. Dziękujemy

 2. Obejrzałam wszystkie obrazy Redoute w Waszej galerii i wciąż oglądam. Coś niesamowitego! Jesteście super!

  • To dla nas najlepszy kop do działania! Dziękujemy Kacha:)

 3. Świetny wpis, świetne inspiracje.

  • Zespół DCN Gallery pozdrawia:)

 4. Można mieć na ścianie liście i można mieć Redoute …PRZE-PIĘ-KNE!!!

  • Dziękujemy. Samo sedno:)))

 5. DCN Gallery wasze aranżacje są super!

 6. Najlepszy wasz post ever.

 7. Własnie tego szukałam. Idealne do mojej kuchni. Mam złote dodatki i nie mogłam znaleźć nigdzie obrazów, które byłyby subtelne i nawiązywały do przestrzeni kuchennej. Wreszcie mam!

 8. Te kwiatowe/roślinne wzory sa piękne 🙂 Chciałabym takie do sypialni 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
POWRÓT DO SKLEPU