Space Modulator Experiment - László Moholy-Nagy #wf5646

Ładowanie fotografii...
Rodzaj wydruku
Podkład
Laminat
Wybierz gotowy rozmiar
Wpisz własny rozmiar
max:
x
max:
Kadr
Standard
Kadr
Efekty

+ Dodaj do ulubionych
Cena przed rabatem: 0zł
Rabat: 0zł
Cena: 0zł
Ilość

Opis zdjęcia

László Moholy-Nagy – węgierski malarz, fotograf, projektant, producent filmowy i profesor Bauhausu. Urodził się 20 lipca 1895r. w Bácsborsód. Mieszkał w Wiedniu, potem w Berlinie, gdzie zrobił swoje pierwsze dadaistyczne kolaże i fotogramy. W 1937r. wyjechał do Stanów Zjednoczonych. W Chicago otrzymał posadę dyrektora uczelni New Bauhaus. Zmarł 24 listopada 1946 r. w Chicago. 

Będąc wykładowcą w Weimarskim Bauhausie dał się poznać jako zwolennik konstruktywizmu. Pierwsze obrazy o wyraźnie geometryzujących kształtach zaczął malować około 1920r. Ponadto prowadził eksperymenty w dziedzinie fotografii i filmu, tworząc abstrakcyjne fotogramy.

Był również jednym z głównych twórców rzeźby kinetycznej. W swoich pracach wykorzystywał ruch i światło, czego efektem były jego modulatory przestrzenne tzw. space-modulators, rodzaj trójwymiarowego malarstwa załamującego promienie świetlne - zainspirują Was bardzo. Dzieła László Moholy-Nagy zaskakują, są genialne w swojej geometrycznej prostocie.

A jak wspaniale komponują się w nowoczesnych wnętrzach! Odnajdziecie je w Chicago - w Art Institute, w Lisbonie - w muzeum de Arte Moderna i w Hanoverze w Sprengel Museum i tu, w DCN Gallery...

Informacje szczegółowe