Yellow Day Lily - Pierre-Joseph Redouté #wf4815

Ładowanie fotografii...
Rodzaj wydruku
Podkład
Laminat
Wybierz gotowy rozmiar
Wpisz własny rozmiar
max:
x
max:
Kadr
Standard
Kadr
Efekty

+ Dodaj do ulubionych
Cena przed rabatem: 0zł
Rabat: 0zł
Cena: 0zł
Ilość

Opis zdjęcia

Pierre-Joseph Redouté (ur.10 lipca 1759, zm. 19 czerwca 1840) – belgijski malarz i rysownik - master of botanical art - znany głównie z perfekcyjnych ilustracji botanicznych, nazywany przez współczesnych "Raphael des fleurs". Genialnie potrafił połączyć botaniczną precyzję z artystycznym kunsztem. 

Od 13. roku życia pracował jako wędrowny malarz i ok. 1782 osiadł na stałe w Paryżu. Był protegowanym królowej Marii Antoniny, a później cesarzowych Józefiny i Marii Ludwiki. Cesarzowa Józefina zatrudniła go aby dokumentował ogrody Malmaison i to był punkt zwrotny w karierze Redouté. Około 1790 Redouté stał się jednym z najbardziej popularnych malarzy kwiatów. Od 1792 pracował w Francuskiej Akademii Nauk, a od 1824 wykładał w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu.

Dorobek Redouté jest imponujący, pozostawił po sobie ponad 2100 tablic, przestawiających 1800 gatunków roślin, z których wiele było opisanych po raz pierwszy. Szczególną popularność przyniosły mu akwarele i rysunki kwiatów, wśród nich jego ulubionych róż i lilii. Pierre-Joseph Redouté i cesarzowa Józefina sprawili, że róża stała się an mode, zarówno jako motyw w sztuce użytkowej jak i w ogrodach. Współczesny design zawdzięcza im wiele. W naszej galerii odkryjecie 280 niepowtarzalnych motywów roślinnych. Kwiaty Pierre-Joseph Redoutéa to wymarzone wzory na fototapety oraz obrazy na płótnie do nowoczesnych wnętrz.

Informacje szczegółowe