The moonlight - Félix Vallotton #wf6582

Ładowanie fotografii...
Podkład
Laminat
Wybierz gotowy rozmiar
Wpisz własny rozmiar
max:
x
max:
Kadr
Pojedynczy obraz
Kadr
Efekty

+ Dodaj do ulubionych
Cena przed rabatem: 0zł
Rabat: 0zł
Cena: 0zł
Ilość

Opis zdjęcia

Félix Vallotton to urodzony 28 grudnia 1865 w Lozannie szwajcarski malarz, tworzący w stylu secesji i nabizmu. Zmarł 29 grudnia 1925 w Paryżu.

Oprócz obrazów tworzył drzeworyty. Zgaszone barwy, płaskie plamy koloru i zdecydowany kontur to cechy stylu nabistów, którzy odrzucili malarstwo akademickie, jako przesadnie naśladujące naturę i sztuczne. Ostatnia wystawa na Salonie Malarzy Niezależnych w Paryżu, w 1899 roku, była w zasadzie końcem istnienia tego kontrowersyjnego nurtu. Artystyczna idea nabistów przetrwała jednak i stała się ważną inspiracją dla kubistów i mistrzów pokroju Matissea, Kandinskiego czy Mondriana. Obrazy Vallottona - typowe dla nabistów, są barwne, sprawiają jednak wrażenie wypłukania z ich soczystej natury. To tak, jak napisał współczesny Vallottonowi recenzent, w jednej z paryskich gazet: "...obrazy o wypłowiałych i wyschniętych kolorach". 

A jak prezentują się dziś, w nowoczesnych wnętrzach? Oceńcie sami. Reprodukcje Félixa Vallottona drukowane na płótnie to dziś niezastąpiony element wnętrz w stylu mid century.

Informacje szczegółowe