Legend of the Slavic apostles Cyrillos and Methodios (1) - Alfons Mucha #wf7349

Ładowanie fotografii...
Podkład
Laminat
Wybierz gotowy rozmiar
Wpisz własny rozmiar
max:
x
max:
Kadr
Pojedynczy obraz
Kadr
Efekty

+ Dodaj do ulubionych
Cena przed rabatem: 0zł
Rabat: 0zł
Cena: 0zł
Ilość

Opis zdjęcia

Alfons Maria Mucha (24.07.1860 Iwanczyce - 14.07. 1939 Praga) - mistrz secesji z Czech, który w swojej twórczości połączył tradycje współczesne i bizantyjskie. Czy znana jest Wam postać idealnej kobiety otoczonej naręczem kwiatów i liści? Oto znak rozpoznawczy Muchy - grafiki kobiet w stylu belle epoque.
A wszystko zaczęło się od wielkiego sukcesu plakatu teatralnego do sztuki Gismonda Victoriena Sardou, który Mucha zaprojektował 1 stycznia 1895 roku. 
Odtąd z ogromnym powodzeniem tworzył oryginalne projekty graficzne na zamówienie – plakaty reklamowe, kalendarze, karty dań, okładki i tytuły czasopism. Waszej uwadze polecamy panneaux décoratifs, kwintesencję secesji - przepiękne serie obrazów drukowane na jedwabiu. Składały się z kilku grafik oscylujących wokół jednego tematu przewodniego (np. pory roku, kwiaty, kamienie szlachetne itp.) i przeznaczone były głównie dla kolekcjonerów. My drukujemy panneaux décoratifs na płótnie i to dla wszystkich miłośników stylu belle epoque oraz dobrych wnętrz.

Informacje szczegółowe