Stil life with penny - Kurt Schwitters #wf7100

Ładowanie fotografii...
Rodzaj wydruku
Podkład
Laminat
Wybierz gotowy rozmiar
Wpisz własny rozmiar
max:
x
max:
Kadr
Pojedynczy obraz
Kadr
Efekty

+ Dodaj do ulubionych
Cena przed rabatem: 0zł
Rabat: 0zł
Cena: 0zł
Ilość

Opis zdjęcia

Kurt Schwitters (ur. 20 czerwca 1887 w Hanowerze, zm. 8 stycznia 1948 w Ambleside) – przedstawiciel dadaizmu z Niemiec, zalicza się do najciekawszych artystów i sławnych malarzy minionego stulecia. Schwitters był dadaistą w każdym calu, a mimo to nie został przyjęty do Klubu Dada. Odrzucenie to nie powstrzymało jednak jego twórczej duszy, raczej zmobilizowało do stworzenia własnego, jednoosobowego ruchu dadaistycznego pod nazwą MERZ.
Malarstwo Merz posługuje się nie tylko farbą, płótnem, pędzlami i paletą, ale wszystkimi materiałami, jakie dostrzec może oko. Kółko od dziecinnego wózka, siatka druciana czy wata są równie dobre jak farba. Karta do gry i skrawek gazety stają się płaszczyzną, a pociągnięcie pędzla albo ołówka – linią.
Merzbild to obrazy pełne swobody i nowatorstwa, to wysmakowana gra kolorów i kształtów. Kolaże i asamblaże Kurta Schwittersa nie są tylko formą estetycznej zabawy, są sprzeciwem wobec wszelkich systemów i ograniczeń, a jednocześnie okrzykiem swobody twórczej i wolności... jakże dziś aktualnym.
Niech krzyczą Twoje ściany... Niech przemówią obrazy... Niech reprodukcje obrazów znanych malarzy, w tym Kurta Schwittersa zagoszczą jako obrazy drukowane, fototapety do sypialni lub plakaty na ścianę do pokoju lub Twojej sypialni albo salonu.

Informacje szczegółowe