Co na ścianę do salonu – odśwież wnętrze kolorami!

Jak urządzić mieszkanie, nadając mu wyjątkowy klimat? Sprawdzonym sposobem są obrazy na płótnie i malarstwo. Piękne wzory i kolory pozwolą odpocząć oczom, są też idealnym sposobem na podzielenie się z gośćmi domu swoją historią, a taką każdy z nas może opowiedzieć najpiękniej przy pomocy plakatów i reprodukcji na płótnie właśnie. Jakie obrazy warto wybrać do salonu, gdzie spędzamy czas z rodziną i znajomymi? Jak stworzyć interesujące miejsce, które zachęci do wypoczynku i ciekawych rozmów?

Detale kwiatowe – magnolia

Bogactwo natury fascynuje od wieków. Nie bez powodu najsłynniejsi malarze próbowali oddać na płótnie urodę liści, kwiatów, traw i drzew. Niezliczone odcienie barw i precyzyjnie odzwierciedlone motywy roślinne uwiecznione na fotoobrazach przyniosą ukojenie, zdynamizują przestrzeń, dodadzą jej energii i lekkości oraz poprawią humor. Jedną z najpiękniejszych roślin ozdobnych jest magnolia. Jej płatki w pełnym rozkwicie przypominają egzotyczne motyle. Fotoobrazy w wersji makro z kwiatem magnolii w roli pierwszoplanowej wyglądają jak abstrakcje – intrygująco i dostojnie. Ciekawie prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim lub w stylu Mid-Century.

Magnolia flower

Wibrujące kolory Vincenta van Gogha

W swoich czasach uznawany za zbyt nowoczesnego i niezrozumiany, holenderski malarz Vincent van Gogh jest dzisiaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie. Jego obrazy osiągają niebotyczne ceny na aukcjach sztuki, a wielbiciele cenią przede wszystkim stworzony przez niego efekt wibrowania światłem i intensywnymi barwami, który ożywi każde wnętrze utrzymane w bieli czy szarościach. „Dziewczyna w bieli” – to reprodukcja na płótnie obrazu van Gogha z ostatniego etapu jego twórczości. Jest doskonałym przykładem na to, jak łączyć kolory. Zestawienie bieli sukni, zieleni łąki i barwnych plam kwiatów wnosi odświeżający powiew do nowoczesnego wnętrza.

Girl in White – Vincent van Gogh

Emocje Kandinsky’ego

Malarstwo abstrakcyjne nie było ulubionym określeniem Kandinsky’ego – paradoksalnie dziś nazywanego jednym z najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu. Przełomem w jego twórczości było zastąpienie przedmiotów na obrazach dynamicznymi kompozycjami, o żywych barwach, energetycznych układach i płynnych liniach. Malarstwo dla Kandinsky’ego stało się wyrazem skrywanych we wnętrzu emocji i sił mistycznych. Stworzone przez niego obrazy nadal silnie oddziałują energią i zuchwałością, z jaką malarz zrezygnował ze sztuki figuratywnej i tradycyjnej. Reprodukcje obrazów abstrakcyjnych Kandinsky’ego, „Orange” lub „Composition (4)”, to propozycje dla osób ceniących niebanalne detale aranżacji wnętrz i poszukujących w sztuce tajemnicy.

Komposition (4) – Wassily Kandinsky

 

Orange – Wassily Kandinsky

Salon w stylu vintage czyli obrazy Alfonsa Muchy

Wystylizowane postacie pięknych kobiet i miękkie, płynne linie – charakterystyczne cechy ilustracji Alfonsa Muchy powodują, że dzieła czeskiego twórcy cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić mieszkanie w modnym stylu vintage – reprodukcje obrazów Muchy będą doskonałym uzupełnieniem. Ich ciepła kolorystyka pozwala na łączenie ich z modnymi trendami, są ponadczasowe i genialnie zagrają w nowoczesnym wnętrzu.

Printemps – Alfons Mucha

Urządzaj i baw się kolorami do woli 🙂

1 Komentarz

  1. Obrazy to dobre, ale nie uniwersalne rozwiązanie. Mimo to warto pamiętać o takiej możliwości, która często nie jest w ogóle brana pod uwagę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
POWRÓT DO SKLEPU