Jak Znaleźć Zdjęcie w Internecie … To Najlepsze, Wymarzone?

Masz pomysł na obraz czy fototapetę do swojego wnętrza i postanawiasz poszukać odpowiedniego zdjęcia. Tu pojawia się problem. Jak je znaleźć? Gdzie szukać? Które wybrać?
W zalewie milionów zdjęć, odnaleźć to idealne, jest zadaniem niełatwym. Mimo swojego początkowego entuzjazmu zniechęcasz się i myślisz, że nie dasz rady. Bzdura! Nie poddawaj się!
Przekonam Cię teraz, że wcale nie musi to być droga przez mękę, tylko wciągająca zabawa. Swoje wymarzone zdjęcie znajdziesz prosto, szybko i nieskomplikowanie, a zajmie Ci to chwilę, chyba że dasz się porwać temu prawdziwie relaksującemu zajęciu…

Fotolia – słowo klucz i potężne narzędzie

Fotolia to największy bank zdjęć w internecie i nasz dostawca plików zdjęciowych, z których wykonujemy dla Was swoje produkty. W 2014 roku Fotolia została przejęta za 800 mln $ przez firmę Adobe Systems – światowego giganta, znanego Wam na pewno choćby z popularnego programu Photoshop. Każde zdjęcie znajdujące się w zasobach Fotolii posiada swój unikalny numer.

Po wpisaniu numeru do wyszukiwarki na naszej stronie sklepu DCN Gallery, zdjęcie zostanie znalezione.

A zatem jak znaleźć to zdjęcie w Fotolii?

Krok 1 – przejdź na stronę Fotolii – link: https://pl.fotolia.com

Krok 2 – określ słowo klucz związane z tym, czego poszukujesz i wpisz je w wyszukiwarkę, np. pomost

Krok 3 – skorzystaj z podstawowych narzędzi wyszukiwania

Określ orientację zdjęcia (np. pion czy poziom)

Określ przybliżoną kolorystykę zdjęcia

Pokazane wyniki wyszukiwania będą Twoją bazą do dalszych poszukiwań i „grzebania” głębiej.

Tutaj mała uwaga!

Każde dalsze wchodzenie/klikanie w linki, wykonuj jako „otwieranie na nowej karcie”. W ten sposób wybrane zdjęcia lub wyniki dalszych poszukiwań nie pozbawią Cię szybkiego dostępu do wcześniejszych kroków wyszukiwań, czy powrotu do Twojej „bazy”.

Krok 4 – pogłębiaj wyszukiwania – idź za „tropem” – kilka trików
Jeśli już znalazłeś jakiś „trop” i wśród znalezionych zdjęć są takie, które Cię oczarowały, wejdź w nie (kliknij – pamiętaj o „otwieraniu na nowej karcie”). Każde zdjęcie pozwoli Ci na pójście tym tropem i znalezienie jeszcze więcej podobnych skarbów.

Masz kilka możliwości:
– szukaj wśród zdjęć z tej samej serii
– szukaj wśród zdjęć tego samego autora
– szukaj wśród zdjęć podobnych

Efektem Twoich poszukiwań będzie kilka, może kilkanaście propozycji do wyboru, czyli … pełen sukces! Masz już nie kilkadziesiąt milionów zdjęć do przejrzenia, a zaledwie kilkanaście i to samych crème de la crème .

Co dalej? Posłuchaj głosu serca i zdecyduj się na najlepsze.

Krok 5 – Przejdź do sklepu DCN Gallery – link: https://www.dcngallery.pl/

Krok 6 – Skopiuj/zapisz numer wybranego zdjęcia i wpisz do wyszukiwarki DCN Gallery

Po wpisaniu numeru, wybrane zdjęcie odnajdziesz w galerii. Teraz pozostaje już tylko wybrać odpowiedni produkt i rozmiar oraz złożyć zamówienie.

Całą resztą zajmie się ekipa DCN Gallery. W ciągu kilku dni będziesz mógł podziwiać efekt swoich poszukiwań. Będziesz dumny ze swojego nowego wnętrza, z genialnego obrazu, który sam znalazłeś i zachęcony do kolejnych odkryć.

Pełnych pasji i satysfakcjonujących poszukiwań życzy Tobie zespół DCN Gallery.

3 komentarze

  1. To działa! Znalazłam to co chciałam i o wiele więcej. Dziękuję wam za sprytne rady.

    • I o to chodzi! Pozdrawiamy:)

  2. Super, że u Was jest tak aopcja. Dzięki temu nie ogranicza nas zupełnie nic. Na Fotolii jest przecież tyleeeee zdjęć. Naprawdę można wybrać dokładnie to, czego się szuka. Extra sprawa 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
POWRÓT DO SKLEPU